Archive for Maksat Kurabiye

Ekim 9th, 2012

Arkadaşa Cupcakeler

Aygül Hanım arkadaşlarına içten gelen bir armağan vermek istedi :) Buna aracılık eden de ne mutlu ki bizim cupcakelerimiz.

ARkadaşlarının isimlerinin yer almasını istediğini belirten ve gerini bize bırakan Aygül Hanım’ ayaptığımız bu çalışmayı biz çok beğendik . Kedisinin de beğenisini almak bizi tahmin edersiniz ki daha da mutlu etti.

Kasım 16th, 2011

Yeni İş İçin Kurabiyeler

Bu siparişimiz Deniz Hanım’ın arkadaşının yeni işini kutlamak için yapıldı.

Ajanda, gömlek ve dolma kalem yeni çalıştığımız figürlerdi. Yeni şeyleri çalışmak bizim için hem güzel bir fırsat hem de büyük bir keyif oldu.

Deniz Hanım’ın arkadaşının yeni işin için olan ‘Bol Şans ‘ ve ‘Başarı’ temennileri kurabiyelerimizde bolca yerini aldı.

Kasım 3rd, 2011

Çiçek Buketi Kurabiyeler

Aslında bugün bu postu hazılarken son dönemde hazırlamış olduğum yıldönümü kurabiyelerini sizlere sunmaktı niyetim . Ama resimleri hazırlarken biricik yeğenim Selin’in arzusu ile hazırladığım ve koymayı nasıl unuturum diye kendi kendime söylendiğim kurabiyelerin resmini koymaya karar verdim :)

Selincim Cumartesi günleri dünyalar tatlısı bir eğitim uzmanı / koçu olan Nilgün Hanım ( Nilgün Doruk ) ‘a gidiyor. Nilgün Hanım tam anlamıyla işinin ehli ve çocukların ruhuna da nasıl hitap ediyor anlatamam – ki Selin Cumartesileri dört gözle bekler :) – Bu kadar sevilen bir öğretmene çiçek buketi kurabiyeler güzel olur diye düşündüm.

Ve Selinciğim’e  uygun olan  bu cıvıl cıvıl çiçek buketi kurabiyeleri yaptım :) Aslında yaklaşan öğretmenler günü için de güzel bir fikir olabilir .

Ekim 19th, 2011

Lale Kurabiyeler

Bugün içimiz kıpır kıpır :) Sonunda kendini o kara bulutlardan sıyrıabilen güneş yüzünden mi,  yoksa bir sürü güzel insan için yaptığımız kurabiyelerimizden mi tam anlayamadık :) Hergün gün farklı güzel şeyler için kurabiye isteyenlerin sayısı ne mutlu ki çoğalıyor. Bizim bunlara ortak edilmemiz daha da büyük bir mutluluk. İpek Hanım’ın siparişi işte böyle bir sipariş.Arkadaşı Yüksel Hanım’a giderken eli boş gitmek istemeyen, fakat değişik bir şey götürmek isteyen İpek Hanım için hazırladık kurabiyelerimizi daha doğrusu lale buletimizi :) )

Yüksel Hanım’ın lale sevdiğini öğrenince hem kendisine hem bize değişiklik olsun dedik ve lale kurabiyelerimizi yaptık.

Eylül 16th, 2011

Okula gidiyorum :) kurabiyeleri

Galataray İlköğretim Okulu’ndan Gülçin Hanım  tarafından verilen sipariş,  geçen Pazartesi eğitim-öğretim hayatına ilk defa adım atan 50  öğrenciye dağıtılmak üzere hazırlandı.Herbir öğrencinin adının yazdığı renk renk kurabiyeleri büyük bir keyif ile hazırladık :)