Archive for Mevlüt Kurabiyeleri

Mayıs 15th, 2015

Mevlüt Kurabiyeleri

Pekçok güzel günlerinde çalışmalar yaptığımız Meral Hanım bu sefer torunu Kaan’ın dünyaya gelişi için mevlüd kurabiyeleri siparişi verdi tarafımıza.

Meral Hanım kurabiyelerinin body ve taçdan oluşan 2 modelden ve nil yeşili renkten oluşmasını arzu etti.

Aslında çekimdeki rengin tam yaptığımız rengi yansıtmadığını farkettik. Ama gerçekten güzel bir nil yeşili oldu ve Meral Hanım’ın tam istediği renk olduğunu duyunca oldukça mutlu olduk :)

Ve ayrılık vakti fotoğrafları :)

Kasım 15th, 2012

Mevlüt Kurabiyeleri

Meyra’nın mevlüdünde dağıtılmak üzere hazırlanacak kurabiyeler için Hande Hanım ile yaptığımız görüşmeler kapağında Meyra’nın resminin olacağı kavanoz kurabiyeler ile sonuçlandı. Ve tatlı Meyra’nın ( maşallah  :) ) yer aldığı kavanoz kurabiyelerimizi hazırladık.

Aralık 20th, 2011

Mevlüt ve Doğum Günü Cupcakeleri

Yeniyıl kurabiyelerimiz ile ilgili pekçok mail ve telefon alınca sitemizde bir süre bu kurabiyelerimizin resimlerine yer verelim dedik.Ama oldukça yoğun olan,  geçen haftalarda yaptılarımızı koymak için de inanılmaz sabırlanıyorduk :) Çünkü biliyoruz ki CookieLand’i hergün takip eden kurabiyeseverlerin sayısı bir hayli fazla.

Pekçok resim içinden çok keyifle yaptığımız 2 cupcake çalışmamızı sizinle paylaşalım istedik .Bu çalışmalardan ilki özenli babaannesi Arzu Hanım tarafından yaptırılan Maide’nin mevlut cupcakeleri;

Bu cupcake çalışmamız yeni figürlerin denendiği keyifli bir çalışma oldu.

Mini mini düğmeleri ile bu hırka çalışmamızı bittikten sonra başka bir sevdik :) Cupcake tercih etmeyenler için bu çalışmalarımızı kurabiye üzerinde uygulayabildiğimizi burada hatırlatalım.

Bir diğer cupcake çalışmamız tasaramını kendi yapan bize sadece fikirlerine yardım etmek kalan Ezgi Hanım’ın erkek arkadaşı Onur bey için yaptırdığı cupcakeler.Renk renk ve arkdaşlarının isimlerinin yer aldığı bu çalışmanın açık hali maalesef olmasada paketli haliyle bile sevimliliği belli olan bu çalışmayı sizlerle paylaşmadan edemedik.

Haziran 25th, 2011

Mevlüt Kurabiyeleri

İlk ikiz bebek kurabiyelerimizi hazırladığımız Senem Hanım için bu sefer mevlüt kurabiyeleri hazırladık.

Nil ve Deniz için hazırladığımız kurabiyelerimizde bolca yeni kalıplarımızı kullandık.

Mart 1st, 2011

Mevlüt Kurabiyeleri-Bebek kurabiyeleri

Simin Hanım’a yapmış olduğumuz kurabiyelerimizi görüp, tadıp,  beğenen Esra Hanım’a kızı Nazlı’nın mevlüdü için  hazırladık kurabiyelerimizi.

Esra Hanım Nazlı’nın kurabiyelerinin sadece pembe-beyaz olmasını arzu etti.

Bizlerde sevgili Nazlı’ya hoşgeldin diyoruz :)